Specjalizujemy się w wykonywaniu kwiatów z bibuły, kwiatów z krepiny, ozdób świątecznych, bożonarodzeniowych, wielkanocnych, prace na szydelku, gotowanie potraw, kiermasze.
Kwiaty z bibuły, szydełkowanie, hafty krzyżykowe, pisanki, pająki, plastyka obrzędowa,ozdoby choinkowe m.in. bombki choinkowe, Kwiaty do palm, ozdoby choinkowe, gotowanie, pieczenie chleba.
Działalność naszego koła zaczęła się od "Warzywnego Ogródka". Panie zakładały ogródki warzywne, co roku urządzały wystawy warzyw oraz organizowały konkursy na najładniejszy ogródek kwiatowy. Obecnie w większości Pań należących do Koła Gospodyń Wiejskich to gospodynie domowe. każda z nich ma różne zainteresowania, pasje. Jest wśród nas mistrzyni haftu, wyszywania. Nie brakuje też miłośniczek kwiatów, muzyki i śpiewu. Jednak najwięcej radości każdej z nas daje gotowanie. Naszą specjalnością jest grochówka, której smak zachwyca nie tylko lokalną społeczność. Znana jest też turystom i odwiedzającym naszą wieś gościom. Niemniej rozsławiony jest nasz kołacz, jak również kremówka i ptysie. Nasz czas wolny chętnie poświęcamy na wspólne biesiadowanie, przekazując jednocześnie młodemu pokoleniu swoje doświadczenia, talent i przywiązanie do tradycji. Dużo radości daje nam możliwość odtworzenia starodawnych tradycyjnych scenek obrzędowych.
Uczestniczymy na konkursach, festynach, jarmarkach z potrawami i wyrobami z naszego regionu Pogórza. Prezentujemy się w pięknych strojach pogórzańskich, jak i też występujemy na scenie przedstawiając scenki obyczajowe z życia pogórzan.
Haftowanie, szydełkowanie, /wyroby z wikliny papierowej, kwiaty z bibuły, wystawy palm, podłaźniczki, pajaczki.
Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach działa od 2002 roku pod przewodnictwem Jolanty Kwiatkowskiej. Głównym celem działania KGW jest podtrzymywanie tradycji Lachów Sądeckich we wsi i regionie.
Twórczość ludowa (hafciarstwo)
Pielęgnowanie starodawnych potraw regionalnych
Wykonywanie palm wielkanocnych
KGW organizuje spotkania towarzyskie we współpracy z OSP. Wspólne uroczystości wiejskie, dyskoteki, imprezy dla dzieci oraz grilowania.
Wykonywanie kwiatów z bibuły, krypiny, z serwetek, zdobienie jajek i palm wielkanocnych, haftowanie i wyszywanie serwet, obrusów i obrazów.
Stowarzyszenie Gospodyń "Konwalia" z Małej Wsi za priorytet obrało sobie propagowanie tradycji, rozwój i upowszechnianie kultury Lachów Sądeckich, zachęcenie mieszkańców wsi do brania czynnego udziału w życiu kulturalnym regionu, kultywowanie tradycji lachowskich, rękodzieła i sztuki ludowej.