Strona główna       Twórcy       Haft

Twórcy ludowi - Haft

Aneta Gawlik

Moim hobby jest bibułkarstwo, szydełkarstwo, haft, malarstwo które jest sposobem na spędzenie wolnego czasu i spełnienie się w ulubionej przez siebie dziedzinie.

Anna Beata Stepaniak

Haft tradycyjny  odwzorowany na barwach i kolorach ludowych np. Lachów Sadeckich.

Cecylia Szkaradek

Palmy wielkanocne tradycyjne, wysokość 18 m, niskie lachowskie, jajka wielkanocne szydełkiem, koszyki, serwetki szydełkowe, stroiki świąteczne, podłaźniczki, pająki, wieńce dożynkowe.

Irena Oleksy

Koronkarstwo. bibułkarstwo, Haft, Wiklina papierowa, plastyka obrzędowa

Krystyna Ogorzałek

Zajmuje się haftem białym pełnym (angielski). Zacięcie do haftu wyniosła z domu rodzinnego, nauczyła ja tego jej mama. Wykonuje dekoracje stołów (obrusy, serwetki, bieżniki i in.). Wykonała koszule męskie i damskie - lachowskie dla zespołu Regionalnego "Mszalniczanie", zgodnie z oryginalnymi wzorami (dotyczy uszycia i wyhaftowania koszul).

Magdalena Cięciwa

KORONKA KLOCKOWA – oparta na autentycznych wzorach (XIX i XX wiek) szkoły zakopiańskiej, zaprezentowanych na wystawach w Polsce i za granicą - (reszta opisana w działalności twórczej)

STROJE LACHOWSKIE – wykonane według autentycznych wzorów lachowskich. Szyję i haftuję damskie i męskie koszule lachowskie, damskie gorsety i wizytki. Na uwagę zasługuje fakt, że moje hafty są w całości wykonane ręcznie a nie jak się spotyka prawie w większości maszynowo.

Maria Mróz

Haft krzyżykowy , szydełkowanie , bibułkowanie.

Maria Sikorska

Szydełkowanie, roboty na drutach, wykonanie ozdób z bibuły.

Rozalia Latko

Rozalia Latko †.Wyroby kwiatów z bibuły, plastyka obrzędowa, szydełkowanie, palmy na konkurs, podłaźniczki, pająki, haftowanie, promowanie dawnych potraw na kiermaszach i degustacjach.

Sabina Gródek

Plastyka obrzędowa, haft krzyżykowy.

Stanisława Majda

Bibułkarstwo i szydełkarstwo.

Teresa Kosakowska

Oparta na tradycyjnych metodach wykonania, wzornictwie i materiałach z których wykonywane są dzieła; Wykonywanie kwiatów z bibuły, krepiny, wyszywanie, haftowanie - mulina, wykorzystywanie swoich pomysłów, haft krzyżykowy.

Władysława Janus

Haft wypukły – angielski na lnie, bibułkarstwo (kwiaty, ozdoby świąteczne i okazjonalne), robótki ręczne.

Haftowanie strojów regionalnych (bluzki, gorsety, spodnie, kamizelki, kaftany.) ozdoby z bibuły (kwiaty).

Zofia Smajdor

Wzory czerpię z fotografii i oryginałów strojów lachowskich. Wyszywam muliną na granatowym i czerwonym suknie oraz aksamicie.