Strona główna       Twórcy       Bibułkarstwo

Twórcy ludowi - Bibułkarstwo

Aneta Gawlik

Moim hobby jest bibułkarstwo, szydełkarstwo, haft, malarstwo które jest sposobem na spędzenie wolnego czasu i spełnienie się w ulubionej przez siebie dziedzinie.

Anna Jelito

Kwiaty z bibuły, z krepiny,stroiki świąteczne, Anioły, kartki okolicznościowe, pisanki, bombki – karczochy,malarstwo olejne, szkice,  decupage.

Bernadetta Kucia

Wiklina papierowa, bibułkarstwo, ozdoby ze wstążek, cekinów i sznurka

Cecylia Szkaradek

Palmy wielkanocne tradycyjne, wysokość 18 m, niskie lachowskie, jajka wielkanocne szydełkiem, koszyki, serwetki szydełkowe, stroiki świąteczne, podłaźniczki, pająki, wieńce dożynkowe.

Halina Stawiarska

Zajmuję się bibułkarstwem. Od dawna interesuje się hafciarstwem. Ostatnio uczestniczyłam w szkoleniu tradycyjnego haftu lachowskiego. Od roku piekę chleby metoda tradycyjną. Przepis poznałam dzięki mojej mamie.

Irena Oleksy

Koronkarstwo. bibułkarstwo, Haft, Wiklina papierowa, plastyka obrzędowa

Janina Mróz

Każdą wolną chwilę poświęcam pracom plastycznym, np. kwiaty z bibuły, obrazy na szkle, wycinanki, kartki okolicznościowe, odlewy z gipsu, kompozycje kwiatowe, hafty, akwarele i pastele.

Maria Mróz

Haft krzyżykowy , szydełkowanie , bibułkowanie.

Maria Sikorska

Szydełkowanie, roboty na drutach, wykonanie ozdób z bibuły.

Rozalia Latko

Rozalia Latko †.Wyroby kwiatów z bibuły, plastyka obrzędowa, szydełkowanie, palmy na konkurs, podłaźniczki, pająki, haftowanie, promowanie dawnych potraw na kiermaszach i degustacjach.

Stanisława Majda

Bibułkarstwo i szydełkarstwo.

Teresa Kosakowska

Oparta na tradycyjnych metodach wykonania, wzornictwie i materiałach z których wykonywane są dzieła; Wykonywanie kwiatów z bibuły, krepiny, wyszywanie, haftowanie - mulina, wykorzystywanie swoich pomysłów, haft krzyżykowy.

Władysława Janus

Haft wypukły – angielski na lnie, bibułkarstwo (kwiaty, ozdoby świąteczne i okazjonalne), robótki ręczne.

Haftowanie strojów regionalnych (bluzki, gorsety, spodnie, kamizelki, kaftany.) ozdoby z bibuły (kwiaty).