Strona główna       Twórcy

Twórcy ludowi

Aneta Gawlik

Moim hobby jest bibułkarstwo, szydełkarstwo, haft, malarstwo które jest sposobem na spędzenie wolnego czasu i spełnienie się w ulubionej przez siebie dziedzinie.

Aneta Michalik

Moim hobby są górskie wycieczki, długie spacery, speedminton, dobre kino i książki, wieczory przy ognisku i oczywiście MUZYKA.

Anna Beata Stepaniak

Haft tradycyjny  odwzorowany na barwach i kolorach ludowych np. Lachów Sadeckich.

Anna Jelito

Kwiaty z bibuły, z krepiny,stroiki świąteczne, Anioły, kartki okolicznościowe, pisanki, bombki – karczochy,malarstwo olejne, szkice,  decupage.

Anna Padoł

Anna Padoł †. Rzeźba ludowa w drewnie. Twórczość oparta na drzewie - technika dłuta.

Antoni Wolak

Rzeźba w drewnie i kamieniu.

Barbara Ruchała

Artystyczna, autorska biżuteria wykonywana  z materiałów nieszlachetnych, głównie drewno, szkło, skóra.

Bernadetta Kucia

Wiklina papierowa, bibułkarstwo, ozdoby ze wstążek, cekinów i sznurka

Bernarda Stolarska

Malarstwo na szkle, plótnie, desce, rzeźba i płaskorzeźba w drewnie lipowym.

Cecylia Szkaradek

Palmy wielkanocne tradycyjne, wysokość 18 m, niskie lachowskie, jajka wielkanocne szydełkiem, koszyki, serwetki szydełkowe, stroiki świąteczne, podłaźniczki, pająki, wieńce dożynkowe.

Dorota Leśniak

Dzieła wykonywane na płótnie oraz desce, farbami akwarelowymi, akrylowymi i olejnymi.

Halina Stawiarska

Zajmuję się bibułkarstwem. Od dawna interesuje się hafciarstwem. Ostatnio uczestniczyłam w szkoleniu tradycyjnego haftu lachowskiego. Od roku piekę chleby metoda tradycyjną. Przepis poznałam dzięki mojej mamie.

Helena Kufta

Koronki - własne pomysły, powtarzane wzornictwo, Malarstwo - również własne pomysły.

Irena Majka

Twórczość opiera się na wykorzystaniu gliny do tworzenia ręcznych i unikalnych prac ceramicznych. Głównym materialem jest glina, którą wykorzystujemy  w prowadzonych przez nas warsztatach ceramicznych. Lepienie w glinie oparte jest na starodawnych metodach. W naszej pracowni prace wykonywane są również na kole garncarskim. Wzornictwo czerpiemy ze starodawnej sztuki ludowej oraz współczesnej.  

Irena Oleksy

Koronkarstwo. bibułkarstwo, Haft, Wiklina papierowa, plastyka obrzędowa

Jakub Wideł

Gawędziarz

Janina Mróz

Każdą wolną chwilę poświęcam pracom plastycznym, np. kwiaty z bibuły, obrazy na szkle, wycinanki, kartki okolicznościowe, odlewy z gipsu, kompozycje kwiatowe, hafty, akwarele i pastele.

Jerzy Broda

Rzeźba w kamieniu i drzewie

Jolanta Skoczeń

Obrazy olejne ,torebki wykonane z taśmy suwakowej-zdobione ,ozdoby do włosów z tasmy suwakowej jak również materiału,broszki

Józef Ogórek

Rzeźba ludowa.

Katarzyna Majda

Szydełkowanie.

Krystyna Ogorzałek

Zajmuje się haftem białym pełnym (angielski). Zacięcie do haftu wyniosła z domu rodzinnego, nauczyła ja tego jej mama. Wykonuje dekoracje stołów (obrusy, serwetki, bieżniki i in.). Wykonała koszule męskie i damskie - lachowskie dla zespołu Regionalnego "Mszalniczanie", zgodnie z oryginalnymi wzorami (dotyczy uszycia i wyhaftowania koszul).

Magdalena Cięciwa

KORONKA KLOCKOWA – oparta na autentycznych wzorach (XIX i XX wiek) szkoły zakopiańskiej, zaprezentowanych na wystawach w Polsce i za granicą - (reszta opisana w działalności twórczej)

STROJE LACHOWSKIE – wykonane według autentycznych wzorów lachowskich. Szyję i haftuję damskie i męskie koszule lachowskie, damskie gorsety i wizytki. Na uwagę zasługuje fakt, że moje hafty są w całości wykonane ręcznie a nie jak się spotyka prawie w większości maszynowo.

Maria Doszna

Prace szydełkowe – serwetki obrusy, zazdrostki, motyle, sowy, ozdoby bożonarodzeniowe.

Maria Mróz

Haft krzyżykowy , szydełkowanie , bibułkowanie.

Maria Sikorska

Szydełkowanie, roboty na drutach, wykonanie ozdób z bibuły.

Monika Sarota

Rękodzieło ceramiczne, malowanie obrazów.

Tworzę rękodzieło ceramiczne: biżuterie, misy, patery, talerzyki, świeczniki, anioły , dekoracje ścienne i inne różności. Prace wykonane są z jasnej gliny i wypalane dwa razy w piecu ceramicznym.

Rozalia Latko

Rozalia Latko †.Wyroby kwiatów z bibuły, plastyka obrzędowa, szydełkowanie, palmy na konkurs, podłaźniczki, pająki, haftowanie, promowanie dawnych potraw na kiermaszach i degustacjach.

Sabina Gródek

Plastyka obrzędowa, haft krzyżykowy.

Stanisław Jan Apriasz

Jestem członkiem STL zarządu głównego w Lublinie od 1993 roku. Posiadam prawo Ministra Kultury do wykonywania zawodu twórcy ludowego. Swoje dzieła wykonuję w drewnie następnie polichromuję. Swoje tematy czerpię z własnej wyobraźni. Są to sceny biblijne i sceny rodzajowe wzięte z życia wsi. Wykonuję również sceny legend oraz bajek.

Stanisław Kunicki (Długoletni mieszkaniec Mszalnicy)

Rzeźba, uczestnik wielu konkursów gawędy ludowej m.in. W Bukowinie Tatrzańskiej.

Stanisława Majda

Bibułkarstwo i szydełkarstwo.

Stanisława Motyka

Tworzę dzieła sakralne ludowe, inspiracje biorę z własnych pomysłów, rzeźbie w drewnie lipowym, obrazy na płótnie wykonane farbą olejna, kwiaty bibułkowe robie z krepiny, oraz aniołki szydełkowe.

Teresa Kosakowska

Oparta na tradycyjnych metodach wykonania, wzornictwie i materiałach z których wykonywane są dzieła; Wykonywanie kwiatów z bibuły, krepiny, wyszywanie, haftowanie - mulina, wykorzystywanie swoich pomysłów, haft krzyżykowy.

Władysława Janus

Haft wypukły – angielski na lnie, bibułkarstwo (kwiaty, ozdoby świąteczne i okazjonalne), robótki ręczne.

Haftowanie strojów regionalnych (bluzki, gorsety, spodnie, kamizelki, kaftany.) ozdoby z bibuły (kwiaty).

Zofia Smajdor

Wzory czerpię z fotografii i oryginałów strojów lachowskich. Wyszywam muliną na granatowym i czerwonym suknie oraz aksamicie.