Strona główna       Twórcy       Rzeźba       Stanisława Motyka
 

Hobby:

Rzeźba, płaskorzeźba, malarstwo na płótnie, kwiaty bibułkowe

Kursy, szkolenia

Brałam udział w warsztatach artystycznych BWA w Nowym Sączu, prowadziłam warsztaty dla dzieci i młodzieży. Liczne udziały w konkursach wystawowych w których zdobyłam wiele nagród.

Szkoły:

Wykształcenie zawodowe

Twórczość ludowa

Tworzę dzieła sakralne ludowe, inspiracje biorę z własnych pomysłów, rzeźbie w drewnie lipowym, obrazy na płótnie wykonane farbą olejna, kwiaty bibułkowe robie z krepiny, oraz aniołki szydełkowe.

Lata twórczości:

Od 1975- nadal

Wystawy

Przez 40 lat pracy twórczej zdobyłam wiele nagród i wyróżnień, udokumentowane jest to dyplomami i statuetkami . Zdobyłam nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki, Dziedzictwa Narodowego w Warszawie oraz nagrodę starosty nowosądeckiego. Moje prace znajdują się w muzeach w Polsce i za granicą (Stany Zjednoczone, Austria , Niemcy , Belgia, Włochy) moje prace chętnie kupują kolekcjonerzy pasjonaci sztuki. Sama stworzyłam kapliczkę która stoi przy drodze Nowy Sącz Grybów, Była to jedna z moich pierwszych prac. Należę do fundacji sądeczanin oraz do stowarzyszenia sądeckiego. Przez wiele lat czynnie uczestniczę w wielu cepeliadach i imprezach wystawowych i jarmarkach.

Inne

Brałam udział w festiwalu sztuki ludowej w Stanach Zjednoczonych. Moje prace, urozmaicały i ożywiały sympozjum we Włoszech.

Adres

Piątkowa 248,  33-300 Nowy Sacz

Telefon

18 440-29-13 

kom. 796035558

Email

stanislawa.motyka@onet.pl