Koło Gospodyń Wiejskich w Binczarowej

 

Hobby:

Panie z KGW w Binczarowej często spotykają się przy wspólnej pracy na np. na pieczeniu pączków w każdy tłusty czwartek. Zapewniamy kulinarne zaplecze do każdej imprezy organizowanej we wsi. Lubimy wspólnie gotować na wyjazdy kulinarne, przekazujemy sobie wzajemnie swoje sprawdzone przepisy.

Kursy:

Organizujemy przy wsparciu gminy Grybów warsztaty robienia kwiatów z bibuły.
Często uczestniczymy na szkoleniach dla KGW z MCK Sokół Nowy Sącz i z Korony Sądeckiej.

Twórczość ludowa:

Uczestniczymy na konkursach, festynach, jarmarkach z potrawami i wyrobami z naszego regionu Pogórza. Prezentujemy się w pięknych strojach pogórzańskich, jak i też występujemy na scenie przedstawiając scenki obyczajowe z życia pogórzan.

Rękodzieło:

Panie z KGW wykonują:

  • ozdoby szydełkowe, serwetki do koszyczka, kurki, aniołki, bombki i gwiazdki na choinkę.
  • kwiaty z bibuły, krempiny
  • stoiki świąteczne, choinki ze szyszek, piórek i sizalu, jajka z nici bawełnianych lub ręcznika papierowego, bombki.
  • zające i bałwany ze siana.

Lata twórczości:

od 2011

Wystawy, konkursy:

KGW podczas wszystkich Przeglądów Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Grybów oprócz prezentacji potraw regionalnych oraz ozdób tradycyjnych - kwiaty z bibuły oraz ozdoby choinkowe, pięknych regionalnych strojów, koło przedstawiało pieśni oraz ciekawe scenki obrzędowe, zajmując wysokie miejsca wśród występujących kół. W 2014 roku KGW z Binczarowej na Małopolskim Przeglądzie Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich w Jabłońce zajęło drugie miejsce.

Inne informacje:

Obecnie na potrzeby KGW w Binczarowej założyło Stowarzyszenie ,,Kobiet Binczarowskich" które zajmuje się utrzymaniem i wynajmem sali na przyjęcia okolicznościowe z nową zastawą stołową i wyremontowaną kuchnią. Możemy wynająć salę z lub bez obsługi gastronomicznej. Wolne terminy na rok 2015

Adres

Binczarowa 4 33-332 Florynka

Telefon

50556322

Email

skbbinczarowa@interia.pl