Strona główna       Twórcy       Ceramika       Irena Majka
 

Hobby:

moją pasją jest lepienie w glinie, uwielbiam rysować słuchać muzyki oraz tańczyć.

Udział w konkursach, szkoleniach, warsztatach artystycznych:

  • Kurs Ceramiczny I,II,III stopień,
  • szkolenie z obslugi pieca ceramicznego,
  • udział w warsztatach ceramicznych w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.
  • kurs przedsiębiorczości,
  • kurs szkolenowo doradczy.

Szkoły Średnie:

Liceum Medyczne w Nowym Sączu.

Rodzaj twórczości:

Twórczość ludowa:

Twórczość opiera się na wykorzystaniu gliny do tworzenia ręcznych i unikalnych prac ceramicznych. Głównym materialem jest glina, którą wykorzystujemy  w prowadzonych przez nas warsztatach ceramicznych. Lepienie w glinie oparte jest na starodawnych metodach. W naszej pracowni prace wykonywane są również na kole garncarskim. Wzornictwo czerpiemy ze starodawnej sztuki ludowej oraz współczesnej.  

Rękodzieło artystyczne: 

Wyroby rękodzielnicze czerpane są ze sztuki ludowej jak i współczesnej do tych wyrobów możemy zaliczyć; płaskorzeźby m.in. Różnego rodzaju pary góralskie: cerkwie, kościoły, rzeźby: Jezus Frasobliwy, postacie żydów, aniołów, różne formy wazonów (małe i duże),  misy, patery, dzbany, standardowe domki oraz rózne figórki ceramiczne.
Lata twórczości: 5 lat

Udział w wystawach:

Moja przygoda w Muzeum w Nowym Sączu gdzie 5 uczestników przeszło do etapu międzynarodowego w toruniu. Udział w międzynarodowej wystawie rolniczej agropromocji w Nawojowej gdzie otrzymałysmy wyróżnienie za stoisko. Udział w Starosądeckim jarmarku rzemiosła w Starym Sączu. Udział w jarmarku regionalnym w Nawojowej. Pokaz wyrobów ceramicznych w Starym Sączu. Udział w Jarmarku regionalnym w Krynicy Zdrój oraz udział w kiermaszu Bożonarodzeniowym w Kamionce Wielkiej oraz Chełmcu.   

 

Adres zamieszkania:

Kamionka Wielka 443, 33-334 Kamionka Wielka

Telefon:

517095089

e-mail:

ceramika.irma@gmail.com