Aktualności i wiadomości

29-30 sierpnia - weekend OTWARTYCH PRACOWNI na trasie SĄDECKIEJ Szlaku Rzemiosła!

Zapraszamy na kolejny weekend warsztatów rzemiosła w ramach akcji OTWARTE PRACOWNIE, czyli cyklu wakacyjnych spotkań w pracowniach twórców Szlaku Rzemiosła Małopolski. Tym razem spotykamy się na trasie sądeckiej Szlaku. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele, posłuchać , jak to drzewiej bywało, spotkać się z rękodzielnikiem w miejscu gdzie mieszka i tworzy.

W sobotę, 29 sierpnia zapraszamy do Nowego Sącza, na spotkanie z rzeźbiarzem Romanem Bielskim. Pan Roman chętnie pokaże, jak wykonuje bogato zdobione ciupagi, a chętnie będą mogli spróbować własnych sił w wystruganiu własnej lipowej rzeźby.

W niedzielę, 30 sierpnia spotykamy się w Świniarsku u bibułczarki Stanisławy Majdy. Róże, słoneczniki, drzewka szczęścia, koszyczki pełne polnym kwiatów – to wszystko i wiele innych rzeczy będzie można zobaczyć oraz spróbować zrobić samemu.


OTWARTE PRACOWNIE na Szlaku Rzemiosła - PLAN na weekend:

29 sierpnia (sobota), godz. 11:00 – 18:00

warsztaty rzeźby

prowadzenie: Roman Bielski

Dunikowskiego 40/B

Nowy Sącz

tel. 660 441 994


30 sierpnia (niedziela), godz. 11:00 – 18:00


warsztaty bibułkarstwa
prowadzenie: Stanisława Majda

Świniarsko 89 (gmina Chełmiec, k/Nowego Sącza)

tel. 18 443 05 77, 503 464 978


Wstęp wolny.

Prosimy o zgłaszanie przyjazdu grup, najlepiej bezpośrednio do twórców.

---

Szczegóły i cały harmonogram Otwartych Pracowni: www. Szlakrzemiosla.pl

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.